Mpelczar3 liga opolsko-śląska: Szombierki Bytom - Rekord Bielsko-Biała: 1-0, BKS Stal Bielsko-Biała - Grunwald Ruda Śląska: 2-0, Małapanew Ozimek - LKS Czaniec: 0-0, Skalnik Gracze - GKS 1962 Jastrzębie: 2-4, Górnik II Zabrze - Górnik Wesoła Mysłowice: 3-4, Polonia Bytom - Swornica Czarnowąsy: 5-0, Odra Opole - Piast II Gliwice: 2-1, Pniówek Pawłowice Śląskie - Podbeskidzie II Bielsko-Biała: 1-1, Polonia Łaziska Górne - Ruch Zdzieszowice: 1-1, Skra Częstochowa - Ruch II Chorzów: 0-0  2014-01-08, 13:38

Dlaczego Dębski opuścił LKS Czaniec?

Po Pawle Górze, który jako pierwszy, jeszcze w ostatnich dniach 2013 roku, pożegnał się z LKS Czaniec, dołączyli następni. Wśród nich jest Łukasz Dębski, który przez sześć lat był filarem obrony zespołu, plasującego się po rundzie jesiennej na czwartym miejscu w grupie południowej III ligi.

- Od poniedziałku jestem wolnym zawodnikiem – mówi Łukasz Dębski. – Po sześciu latach gry w LKS Czaniec jechałem w poniedziałek do klubu z gotowym pismem o zakończeniu współpracy. Z pobytu w Czańcu jestem zadowolony. Najbardziej w pamięci pozostanie mi dzień awansu do III ligi i wygrany 1:0 wyjazdowy mecz z Gwarkiem Ornontowice. Wielu poznanych tu ludzi zostanie też w mojej… komórce, bo na pewno będę utrzymywał z nimi kontakt.

- Dlaczego więc odszedł pan z drużyny?

- Poczułem się oszukany. Nie dostaliśmy pieniędzy, które się nam należały za listopad, a w dodatku czwarte miejsce w tabeli miało być nagrodzone także grudniową wypłatą, a jej też nie otrzymaliśmy. Dowiedziałem się o tym w rozmowie z prezesem około 20 grudnia i już wtedy podjął decyzję, że pożegnam się z klubem. Przez te sześć lat dojeżdżałem 70 kilometrów w jedną stronę tracąc na trening pięć godzin. Dopóki się to opłacało nie mogłem narzekać i nie narzekałem, ale zdawałem sobie sprawę, że kiedyś to się skończy. Wydaje mi się, że właśnie ten moment nastąpił. A ja nie chcę żyć w niepewności.

- Ma pan propozycje z innego klubu?

- Nie. Moje pożegnanie z LKS Czaniec, choć na poniedziałkowe spotkanie z kierownictwem klubu jechałem z gotowym pismem, nie było spowodowane tym, że mam inną ofertę. Ale teraz kiedy jestem już wolnym zawodnikiem mogę zacząć się rozglądać za nowym… wyzwaniem. Mam 30 lat, a praca w banku pozwala mi dostosować się do godzin zajęć treningowych nawet gdyby miały się rozpoczynać przed południem.

Jeep Range

Czytaj także:
Wasze komentarze:
 • kibol, 8.01.2014, 14:26

  Widze ze odchodza ludzie ktorzy cos zrobili dla tego klubu ...ciekawe ilu jeszcze odejdzie ?

 • Jano, 8.01.2014, 16:12

  Oczekuję także wywiadu z innymi zawodnikami z Czańca, którzy odeszli, bo pomyślę, że redaktorzy portalu są stronniczy i rozmawiają z zawodnikami, z którymi mają znajomości. A co do kolegi kibola to mogą odejść wszyscy, nikt nie jest niezastąpiony. W obecnej chwili odchodzą starsi panowie, którzy za wiele już tej drużynie dać nie mogli + Paweł Góra, który poszedł do drużyny wyższej, gdzie ma bliższe dojazdy i pewnie pieniądze lepsze. Soldak - w obecnym sezonie stracił miejsce w bramce, a poza tym, gdy bronił pewnym punktem drużyny, powiedzmy to szczerze, nie był (np. Rogów, Leśnica) Dębski - niby podstawowy zawodnik, niby grał we wszystkich meczach, ale wielkim wirtuozem piłki też nie jest i wielkiej różnicy nie robił,Piszą podobno że Pindel, Giziński i Sadlok też odchodzą co się okaże później, ale jeśli to prawda to: Pindel - zawodnik, który nie trenował regularnie przez ostatni rok, w formie na pewno szkoda chłopaka, ale w tym sezonie bez jakości Giziński - tu można powiedzieć, że szkoda bo chłopak młody i jeśli był w formie to zawsze można było na niego liczyć, chociaż w ostatnim czasie miał dwie ciężkie kontuzje, które go eliminowały na parę meczów i później cięzko mu było złapać formę, Sadlok - od kiedy przyszedł do Czańca nigdy nie był pierwszoplanową postacią, raczej zawodnik do łatania dziur, w tym sezonie bez szału. Takie jest moje zdanie czy to są osłabienia czy może wzmocnienia to się okaże po sezonie!

 • goran, 8.01.2014, 16:37

  PINDEL przechodzi do BKSu BIELSKO

 • GW, 8.01.2014, 17:00

  O kurde, od listopada zaległości i w Czańcu już odchodzą, wychodzi na to że na Wesołej chłopaki to mają niebiańską cierpliwość :D

 • obserwator, 8.01.2014, 19:03

  niech pan redaktor zapyta innych zawodnikow czy bylo tak jak pan Dębski sie wypowiada bo z tego co czytam to tylko wywiady z w/w panem i panem Soldakiem czyzby jacys znajomi pana redaktora ze sportowej silesi?

 • Obecny, 8.01.2014, 19:59

  Jano w tym sezonie Soldak wystąpił 9 razy w pierwszym składzie na 16 kolejek. W meczu z BKS wyszedł z kontuzją i zszedł około 10 minuty . Nie trenował cały tydzień i został wystawiony w meczu następnym o którym piszesz czyli Leśnica tam stracona bramka z karnego i druga tak jak piszesz,masz racje został uprzedzony przez napastnika na 30 metrze co było jego błędem,lecz nie wypatrzyło to wyniku bo było 2:0 po tygodniu nie trenowania błąd jest wliczony w grę. Mecz z Rogowem wygrany 1:0 więc gdzie jego błąd i wina w wyniku? Gratulacje za wiedzę i obiektywność.

 • kibic, 8.01.2014, 21:10

  a mecz LKS Czaniec - Rekord Bielsko-Biała 0:2. jak padły bramki ekspercie?

 • zapchajdziura, 9.01.2014, 08:48

  Koleś powyżej jest niezły:) jak zawodnik zostaje to jest fajny i spoko ale jak odchodzi to "szału nie ma" hahahaha. Pogodzić się musisz że sypiecie się jak tynk ze ścian na Waszym stadionie i wypadałoby wreszcie zrozumieć że zawodnicy którzy tam grają, robią to dla kasy a nie z miłości do ludowego klubu.

 • Jano, 9.01.2014, 16:27

  Rogów mecz wyjazdowy zakończony wynikiem 1-1 Soldak ośmieszony przez Żbikowskiego! O kim my mówimy? Soldaka i Dębskiego już w Czańcu nie ma. Ja osobiście żałować ich nie będę, bo wirtuozami piłki nie byli, nie są i nigdy nie będą! Kończę ten temat, bo sportowa robi im reklamę takim artykułami!

 • ha ha, 10.01.2014, 06:16

  Dobrze , że ty Jano jesteś wirtuozem piłki. Widzę że pamięć masz dobrą , a nie pamiętasz i nie potrafisz napisać , że w dużym stopniu dzięki jego postawie Czaniec zrobił awans do 3 ligi. Wracając do meczów z przed 2 lat. W meczu z rekordem , Czaniec bez strzału wiec kogo tu winić. Dajcie sobie juz spokój , chcieli odeszli i tyle.

 • DZIDA, 25.02.2014, 21:10

  Panie Jano czytając wypowiedzi Twoje mam wrazenie ze jestes PREZESEM TEGO KLUBU HE HE HE

Dodaj komentarz:

Cardio

Tabela III ligi - Grupa opolsko-śląska

 

Klub

M

P

B

1.

Szombierki Bytom

6

11

7-5

2.

LKS Czaniec

5

10

6-3

3.

Polonia Bytom

4

10

10-3

4.

Rekord Bielsko-Biała

6

10

11-7

5.

Polonia Łaziska Górne

4

10

7-1

6.

Grunwald Ruda Śląska

6

10

10-6

7.

Swornica Czarnowąsy

5

9

10-6

8.

Odra Opole

4

9

9-8

9.

Górnik II Zabrze

5

9

12-8

10.

Ruch Zdzieszowice

4

9

5-3

11.

Pniówek Pawłowice Śląskie

5

7

4-4

12.

GKS 1962 Jastrzębie

5

7

6-6

13.

BKS Stal Bielsko-Biała

6

7

5-7

14.

Górnik Wesoła (Mysłowice)

5

6

7-7

15.

Skra Częstochowa

5

6

2-4

16.

Małpanew Ozimek

5

3

3-13

17.

Podbeskidzie II Bielsko-Biała

5

3

6-7

18.

Ruch II Chorzów

5

3

10-18

19.

Piast II Gliwice

5

3

5-8

20.

Skalnik Gracze

5

1

5-16

 

 

Strzelcy Grupa opolsko-śląska

5 goli - Marek Gładkowski (Odra Opole), Sebastian Siwek (Górnik Wesoła (Mysłowice)), Szymon Skrzypczak (Górnik II Zabrze), Bartosz Woźniak (Rekord Bielsko-Biała),
4 gole - Kamil Ciołek (Grunwald Ruda Śląska), Sebastian Pączko (Szombierki Bytom), Dawid Plizga (Górnik II Zabrze),
3 gole - Krzysztof Hałgas (Piast II Gliwice), Wojciech Okińczyc (Podbeskidzie II Bielsko-Biała),
2 gole - Zygmunt Bąk (Skalnik Gracze), Wojciech Caniboł (GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)), Patryk Cheba (Ruch II Chorzów), Sebastian Janik (Ruch II Chorzów), Tomasz Jaworski (Swornica Czarnowąsy), Mateusz Jędrzejczyk (Swornica Czarnowąsy), Mateusz Konacki (LKS Czaniec), Daniel Kowalski (Grunwald Ruda Śląska), Adrian Krysian (Polonia Bytom), Mateusz Marzec (Małapanew Ozimek), Sławomir Pach (Szombierki Bytom), Paweł Słonecki (Swornica Czarnowąsy), Michał Szal (Ruch II Chorzów), Tadeusz Tyc (Polonia Łaziska Górne), Damian Zdolski (BKS Stal Bielsko-Biała)


Klasyfikacja "Brązowego Buta"

2 głosy:

Adam DZIDO (Szombierki Bytom), Kamil CIOŁEK (Grunwald Ruda Śląska), Mateusz SZATKOWSKI (Ruch Zdzieszowice), Rafał ZIELIŃSKI  (LKS Czaniec), Wojciech MRÓZ (Polonia Bytom), Sebastian SIWEK (Górnik Wesoła).

1 głos:

Szymon SKRZYPCZAK, Dawid PLIZGA, Rafał KURZAWA (Górnik II Zabrze), Sławomir PIWIŃSKI, Mateusz WOLDAN (Skra Częstochowa), Bartłomiej WASILUK, Bartosz WOŹNIAK, Dariusz RUCKI, Michał BOJDYS (Rekord Bielsko-Biała) , Mateusz DEEGE, Kamil JADACH, Damian TRONT (GKS 1962 Jastrzębie), Łukasz MACIONGOWSKI, (Grunwald Ruda Śląska), Rołand GIGOŁAJEW (Ruch II Chorzów), Dawid NAGI, Łukasz ZAKRZEWSKI, Mateusz KONACKI (LKS Czaniec), Krzysztof STODOŁA, Wojciech SCISŁO, Filip SIKORSKI, , Filip SZAMPERA (Swornica Czarnowąsy), Mateusz MARZEC (Małapanew Ozimek), Krzysztof GANCARCZYK,Mateusz GANCARCZYK, Marek GŁADKOWSKI (Odra Opole), Marcin LACHOWSKI (Polonia Bytom), Patryk WIDUCH, Tadeusz TYC, Mateusz KRUK, Rafał FRANKE (Polonia Łaziska Górne) ,Karol GOIK, Dawid STRAMSKI (Pniówek Pawłowice), Wojciech OKIŃCZYC (Podbeskidzie II Bielsko-Biała), Krzysztof HAŁGAS (Piast II Gliwice), Mateusz ROSÓŁ (Szombierki Bytom).

1.FC AZS AWF KATOWICE

Atomówki

AZS UŚ Katowice - Futsal Team

Forteca Świerklany

Futsal Tychy

Gwarek Ornontowice

Iskra

Krupiński

KS Płomień Połomia

Leśnik

LKS Sokół Orzech

MKS Lędziny

Nadwiślan

pionier

Piotrówka

PLKS Pszczyna

Pniówek

Podlesianka

Polonia

Polonia Bytom

Pszow

Rekord

Sokół 43 Katowice

Start

TKS Tychy