Cardio Apteka2014-01-08, 13:38

Dlaczego Dębski opuścił LKS Czaniec?

Po Pawle Górze, który jako pierwszy, jeszcze w ostatnich dniach 2013 roku, pożegnał się z LKS Czaniec, dołączyli następni. Wśród nich jest Łukasz Dębski, który przez sześć lat był filarem obrony zespołu, plasującego się po rundzie jesiennej na czwartym miejscu w grupie południowej III ligi.

- Od poniedziałku jestem wolnym zawodnikiem – mówi Łukasz Dębski. – Po sześciu latach gry w LKS Czaniec jechałem w poniedziałek do klubu z gotowym pismem o zakończeniu współpracy. Z pobytu w Czańcu jestem zadowolony. Najbardziej w pamięci pozostanie mi dzień awansu do III ligi i wygrany 1:0 wyjazdowy mecz z Gwarkiem Ornontowice. Wielu poznanych tu ludzi zostanie też w mojej… komórce, bo na pewno będę utrzymywał z nimi kontakt.

- Dlaczego więc odszedł pan z drużyny?

- Poczułem się oszukany. Nie dostaliśmy pieniędzy, które się nam należały za listopad, a w dodatku czwarte miejsce w tabeli miało być nagrodzone także grudniową wypłatą, a jej też nie otrzymaliśmy. Dowiedziałem się o tym w rozmowie z prezesem około 20 grudnia i już wtedy podjął decyzję, że pożegnam się z klubem. Przez te sześć lat dojeżdżałem 70 kilometrów w jedną stronę tracąc na trening pięć godzin. Dopóki się to opłacało nie mogłem narzekać i nie narzekałem, ale zdawałem sobie sprawę, że kiedyś to się skończy. Wydaje mi się, że właśnie ten moment nastąpił. A ja nie chcę żyć w niepewności.

- Ma pan propozycje z innego klubu?

- Nie. Moje pożegnanie z LKS Czaniec, choć na poniedziałkowe spotkanie z kierownictwem klubu jechałem z gotowym pismem, nie było spowodowane tym, że mam inną ofertę. Ale teraz kiedy jestem już wolnym zawodnikiem mogę zacząć się rozglądać za nowym… wyzwaniem. Mam 30 lat, a praca w banku pozwala mi dostosować się do godzin zajęć treningowych nawet gdyby miały się rozpoczynać przed południem.

Fiat Ducato

Czytaj także:
Wasze komentarze:
 • kibol, 8.01.2014, 14:26

  Widze ze odchodza ludzie ktorzy cos zrobili dla tego klubu ...ciekawe ilu jeszcze odejdzie ?

 • Jano, 8.01.2014, 16:12

  Oczekuję także wywiadu z innymi zawodnikami z Czańca, którzy odeszli, bo pomyślę, że redaktorzy portalu są stronniczy i rozmawiają z zawodnikami, z którymi mają znajomości. A co do kolegi kibola to mogą odejść wszyscy, nikt nie jest niezastąpiony. W obecnej chwili odchodzą starsi panowie, którzy za wiele już tej drużynie dać nie mogli + Paweł Góra, który poszedł do drużyny wyższej, gdzie ma bliższe dojazdy i pewnie pieniądze lepsze. Soldak - w obecnym sezonie stracił miejsce w bramce, a poza tym, gdy bronił pewnym punktem drużyny, powiedzmy to szczerze, nie był (np. Rogów, Leśnica) Dębski - niby podstawowy zawodnik, niby grał we wszystkich meczach, ale wielkim wirtuozem piłki też nie jest i wielkiej różnicy nie robił,Piszą podobno że Pindel, Giziński i Sadlok też odchodzą co się okaże później, ale jeśli to prawda to: Pindel - zawodnik, który nie trenował regularnie przez ostatni rok, w formie na pewno szkoda chłopaka, ale w tym sezonie bez jakości Giziński - tu można powiedzieć, że szkoda bo chłopak młody i jeśli był w formie to zawsze można było na niego liczyć, chociaż w ostatnim czasie miał dwie ciężkie kontuzje, które go eliminowały na parę meczów i później cięzko mu było złapać formę, Sadlok - od kiedy przyszedł do Czańca nigdy nie był pierwszoplanową postacią, raczej zawodnik do łatania dziur, w tym sezonie bez szału. Takie jest moje zdanie czy to są osłabienia czy może wzmocnienia to się okaże po sezonie!

 • goran, 8.01.2014, 16:37

  PINDEL przechodzi do BKSu BIELSKO

 • GW, 8.01.2014, 17:00

  O kurde, od listopada zaległości i w Czańcu już odchodzą, wychodzi na to że na Wesołej chłopaki to mają niebiańską cierpliwość :D

 • obserwator, 8.01.2014, 19:03

  niech pan redaktor zapyta innych zawodnikow czy bylo tak jak pan Dębski sie wypowiada bo z tego co czytam to tylko wywiady z w/w panem i panem Soldakiem czyzby jacys znajomi pana redaktora ze sportowej silesi?

 • Obecny, 8.01.2014, 19:59

  Jano w tym sezonie Soldak wystąpił 9 razy w pierwszym składzie na 16 kolejek. W meczu z BKS wyszedł z kontuzją i zszedł około 10 minuty . Nie trenował cały tydzień i został wystawiony w meczu następnym o którym piszesz czyli Leśnica tam stracona bramka z karnego i druga tak jak piszesz,masz racje został uprzedzony przez napastnika na 30 metrze co było jego błędem,lecz nie wypatrzyło to wyniku bo było 2:0 po tygodniu nie trenowania błąd jest wliczony w grę. Mecz z Rogowem wygrany 1:0 więc gdzie jego błąd i wina w wyniku? Gratulacje za wiedzę i obiektywność.

 • kibic, 8.01.2014, 21:10

  a mecz LKS Czaniec - Rekord Bielsko-Biała 0:2. jak padły bramki ekspercie?

 • zapchajdziura, 9.01.2014, 08:48

  Koleś powyżej jest niezły:) jak zawodnik zostaje to jest fajny i spoko ale jak odchodzi to "szału nie ma" hahahaha. Pogodzić się musisz że sypiecie się jak tynk ze ścian na Waszym stadionie i wypadałoby wreszcie zrozumieć że zawodnicy którzy tam grają, robią to dla kasy a nie z miłości do ludowego klubu.

 • Jano, 9.01.2014, 16:27

  Rogów mecz wyjazdowy zakończony wynikiem 1-1 Soldak ośmieszony przez Żbikowskiego! O kim my mówimy? Soldaka i Dębskiego już w Czańcu nie ma. Ja osobiście żałować ich nie będę, bo wirtuozami piłki nie byli, nie są i nigdy nie będą! Kończę ten temat, bo sportowa robi im reklamę takim artykułami!

 • ha ha, 10.01.2014, 06:16

  Dobrze , że ty Jano jesteś wirtuozem piłki. Widzę że pamięć masz dobrą , a nie pamiętasz i nie potrafisz napisać , że w dużym stopniu dzięki jego postawie Czaniec zrobił awans do 3 ligi. Wracając do meczów z przed 2 lat. W meczu z rekordem , Czaniec bez strzału wiec kogo tu winić. Dajcie sobie juz spokój , chcieli odeszli i tyle.

 • DZIDA, 25.02.2014, 21:10

  Panie Jano czytając wypowiedzi Twoje mam wrazenie ze jestes PREZESEM TEGO KLUBU HE HE HE

Dodaj komentarz:

Sportowa Silesia

Tabela III ligi - Grupa mistrzowska A

 KlubMPB
1. Nadwiślan Góra 30 67 72-23
2. Skra Częstochowa 30 63 63-24
3. Rekord Bielsko-Biała 30 62 56-26
4. Górnik Wesoła 30 57 48-28
5. BKS Stal Bielsko-Biała 30 53 51-34
6. Pniówek Pawłowice 30 50 48-38
7. Ruch II Chorzów
30 45 60-45
8. Piast II Gliwice 30 41 47-58

Tabela III ligi - Grupa spadkowa B

 KlubMPB
1. Polonia Łaziska Górne 30 59 68-30
2. Swornica Czarnowąsy 30 55 56-29
3. Szombierki Bytom 30 47 61-39
4. Ruch Radzionków 30 45 44-40
5. Polonia Głubczyce 30 29 32-49
6. Czarni Otmuchów 30 23 20-73
7. LZS Leśnica 30 23 17-59
  Przyszłość Rogów 30 11 14-70

LZS Leśnica oraz Przyszłość Rogów wycofały się z rozgrywek.

Tabela III ligi - Grupa spadkowa C

 

Klub

M

P

B

1 LKS Czaniec 30 54 36-21
2 Górnik II Zabrze 30 50 51-30
3 Podbeskidzie II Bielsko-Biała 30 43 64-42
4 Odra Wodzisław Śląski 30 40 35-47
5 LZS Piotrówka 30 29 32-36
6 Piast Strzelce Opolskie 30 22 33-74
7 Start Namysłów 30 20 28-87
8 Szczakowianka Jaworzno 30 18 26-66

Klasyfikacja "Brązowego Buta"

9 głosów - Tomasz Matysek (Nadwiślan Góra).

6 głosów - Michał Szczyrba (Pniówek Pawłowice).

5 głosów - Adrian Lesik (Górnik Wesoła), Kamil Karcz (BKS Stal Bielsko-Biała),Tomasz Jaworski (Swornica Czarnowąsy).

4 głosy - Denis Sotor (LZS Leśnica), Dzikamai Andre Gwaze (LZS Piotrówka), Damian Furczyk (Nadwiślan Góra), Rafał Stanisławski (Ruch II Chorzów), Marcin Drzymont (Skra Częstochowa), Dariusz Rucki (Rekord Bielsko-Biała), Mieczysław Sikora (Rekord Bielsko-Biała), Michał Haftkowski (Górnik Wesoła).

3 głosy - Paweł Woniakowski (Pniówek Pawłowice), Bartosz Gocyk (Polonia Łaziska Górne), Dawid Frąckowiak (LKS Czaniec), Tomasz Doczekal (Piast II Gliwice), Adam Toszek (Ruch Radzionków), Krzysztof Hałgas (Piast II Gliwice), Michał Kojdecki (Szczakowianka Jaworzno), Marek Mazur (Polonia Łaziska Górne), Marcin Czaicki (BKS Stal Bielsko-Biała), Rafał Skwarczyński (Skra Częstochowa), Szymon Ciuberek (Pniówek Pawłowice), Łukasz Mieszczak (Polonia Łazisak Górne), Bartosz Woźniak (Rekord Bielsko-Biała), Wojciech Scisło (Swornica Czarnowąsy), Mateusz Wawoczny (Polonia Głubczyce), Bartosz Praciak (LKS Czaniec), Dawid Wolny (Piast Strzelce Opolskie).

2 głosy - Daniel Czapla (Górnik Wesoła), Dariusz Zawadzki (Skra Częstochowa), Łukasz Antczak (BKS Stal Bielsko-Biała), Krystian Papatanasiu (Rekord Bielsko-Biała), Michał Podolak (Pniówek Pawłowice), Maciej Machi (Polonia Głubczyce), Tomasz Zyzak (Pniówek Pawłowice), Michał Farkasz (Ruch Radzionków), Hubert Otręba (Ruch II Chorzów), Paweł Gamla (LZS Leśnica), Kamil Ciołek (Szombierki Bytom), Sławomir Piwiński (Skra Częstochowa), Kamil Sornat (BKS Stal Bielsko-Biała), Rafał Samborski (Start Namysłów), Jakub Nawrocki (Górnik Wesoła), Krzysztof Chrapek (Podbeskidzie II Bielsko-Biała), Sebastian Sarzała (Górnik Wesoła), Tomasz Boczek (Nadwiślan Góra), Przemysław Oziębała (Górnik II Zabrze), Mateusz Majsner (Polonia Łaziska Górne), Damian Zdolski (BKS Stal Bielsko-Biała), Krzysztof Urbaniak (Szmbierki Bytom), Marcin Chmiest (Skra Częstochowa), Matuesz Iwan (LZS Piotrówka), Mateusz Łobaczewski (Odra Wodzisław), Kamil Łączek (Nadwiślan Góra), Dawid Ogrocki (Rekord Bielsko-Biała), Krzysztof Smok (Szczakowianka Jaworzno), Przemysław Brychlik (BKS Stal Bielsko-Biała), Arkadiusz Wąchała (Czarni Otmuchów), Sławomir Pach (Szombierki Bytom), Seweryn Caputa (BKS Stal Bielsko-Biała), Konrad Kareta (Podbeskidzie II Bielsko-Biała), Marcin Feć (Piast Strzelce Opolskie), Rafał Czarnecki (Polonia Głubczyce), Damian Matras (Górnik Wesoła), Adrian Olszowski (Podbeskidzie II Bielsko-Biała), Patryk Lipski (Ruch II Chorzów), Dariusz Rucki (BKS Stal Bielsko-Biała), Kamil Cupriak (Górnik II Zabrze), Tomasz Kukla (Pniówek Pawłowice), Damian Cziba (Ruch Radzionków), Marek Sobik (Odra Wodzisław), Wojciech Tomaszewski (Górnik Wesoła), Kamil Jaroś (LKS Czaniec), Dawid Nagi(Podbeskidzie II Bielsko-Biała), Piotr Górnicki (Odra Wodzisław).

1 głos - 128 zawodników

Strzelcy Grupa mistrzowska A

8 goli - Tomasz Matysek (Nadwiślan Góra),
5 goli - Dawid Ogrocki (Rekord Bielsko-Biała),
4 gole - Artur Cybulski (Rekord Bielsko-Biała), Kamil Karcz (BKS Stal Bielsko-Biała),
3 gole - Seweryn Caputa (BKS Stal Bielsko-Biała), Robert Chwastek (Ruch II Chorzów), Damian Furczyk (Nadwiślan Góra), Michał Haftkowski (Górnik Wesoła), Arkadiusz Kowalczyk (Nadwiślan Góra), Patryk Lipski (Ruch II Chorzów), Kamil Sobala (Skra Częstochowa), Michał Szczyrba (Pniówek Pawłowice), Bartosz Woźniak (Rekord Bielsko-Biała),
2 gole - Marcin Chmiest (Skra Częstochowa), Pavol Cicman (Piast II Gliwice), Karol Goik (Pniówek Pawłowice), Mateusz Jędrzejczyk (Piast II Gliwice), Piotr Kwaśniewski (Piast II Gliwice), Uzoma Luke (BKS Stal Bielsko-Biała), Kamil Łączek (Nadwiślan Góra), Konrad Mularczyk (Ruch II Chorzów), Filip Olejniczak (Ruch II Chorzów), Paweł Polak (Skra Częstochowa), Arkadiusz Przybyła (Pniówek Pawłowice), Dariusz Rucki (Nadwiślan Góra 1, Rekord Bielsko-Biała 1), Bartosz Semeniuk (Skra Częstochowa), Mieczysław Sikora (Rekord Bielsko-Biała), Łukasz Szędzielarz (Nadwiślan Góra),
1 gol - Rafał Adamek (Pniówek Pawłowice), Kamil Benauer (Pniówek Pawłowice), Michał Bojdys (Rekord Bielsko-Biała), Przemysław Brychlik (BKS Stal Bielsko-Biała), Denis Gojko (Piast II Gliwice), Sebastian Hendel (Górnik Wesoła), Wojciech Jurek (Nadwiślan Góra), Krzysztof Koczur (Rekord Bielsko-Biała), Marcin Kowalski (Skra Częstochowa), Kamil Kucharski (Pniówek Pawłowice), Tomasz Kukla (Pniówek Pawłowice), Mateusz Kwiatkowski (Ruch II Chorzów), Rafał Łybyk (BKS Stal Bielsko-Biała), Piotr Mastalerz (Skra Częstochowa), Łukasz Mozler (Pniówek Pawłowice), Sebastian Sarzała (Górnik Wesoła), Adam Setla (Nadwiślan Góra), Sebastian Siwek (Górnik Wesoła), Mateusz Skrobol (Nadwiślan Góra), Dawid Stramski (Pniówek Pawłowice), Mateusz Szałek (Skra Częstochowa), Damian Zdolski (BKS Stal Bielsko-Biała), Tomasz Zyzak (Pniówek Pawłowice).

Strzelcy Grupa spadkowa B

4 gole - Damian Cziba (Ruch Radzionków), Jacek Jarnot (Polonia Łaziska Górne), Łukasz Mieszczak (Polonia Łaziska Górne),
3 gole - Łukasz Bawoł (Polonia Głubczyce), Łukasz Janczarek (Ruch Radzionków), Mateusz Wawoczny (Polonia Głubczyce),
2 gole - Piotr Drzewicki (Czarni Otmuchów), Tomasz Kowalczyk (Polonia Głubczyce), Mateusz Majsner (Polonia Łaziska Górne), Piotr Makowski (Szombierki Bytom), Sławomir Pach (Szombierki Bytom), Daniel Paszek (Polonia Łaziska Górne), Sebastian Pączko (Szombierki Bytom),
1 gol - Bartosz Brzozowski (Swornica Czarnowąsy), Rafał Czarnecki (Polonia Głubczyce), Dominik Franek (Swornica Czarnowąsy), Tomasz Jaworski (Swornica Czarnowąsy), Karol Króliczek (Polonia Łaziska Górne), Denis Kumiec (Swornica Czarnowąsy), Michał Łoziński (Czarni Otmuchów), Krzysztof Malicki (Szombierki Bytom), Wojciech Scisło (Swornica Czarnowąsy), Jakub Stefaniak (Szombierki Bytom), Jakub Syldorf (Swornica Czarnowąsy), Artur Szeląg (Czarni Otmuchów), Marcin Ściański (Polonia Głubczyce), Krzysztof Urbaniak (Szombierki Bytom), Karol Wanat (Polonia Głubczyce), Arkadiusz Wąchała (Czarni Otmuchów).

Strzelcy Grupa spadkowa C

9 goli - Rafał Wolsztyński (Górnik II Zabrze),
6 goli - Marek Sobik (Odra Wodzisław Śląski),
5 goli - Bartosz Praciak (LKS Czaniec), Rafał Samborski (Start Namysłów),
3 gole - Kamil Cupriak (Górnik II Zabrze), Artur Gać (Odra Wodzisław Śląski), Mikołaj Lebedyński (Podbeskidzie II Bielsko-Biała), Remigiusz Malicki (Szczakowianka Jaworzno), Michal Mravec (Podbeskidzie II Bielsko-Biała), Daniel Sroka (LZS Piotrówka), Maksymilian Wojtasik (Podbeskidzie II Bielsko-Biała),
2 gole - Jakub Dankowski (Górnik II Zabrze), Bartosz Iskrzycki (Podbeskidzie II Bielsko-Biała), Bartosz Jordan (Start Namysłów), Mateusz Konacki (LKS Czaniec), Przemysław Korchut (Piast Strzelce Opolskie), Rafał Kucza (Górnik II Zabrze), Wojciech Łuczak (Górnik II Zabrze), Tomáš Majtán (Górnik II Zabrze), Kamil Mańkowski (LZS Piotrówka), Damian Mrożek (Szczakowianka Jaworzno), Rafał Otwinowski (Górnik II Zabrze), Maciej Rozmus (Odra Wodzisław Śląski), Mateusz Stąporski (Podbeskidzie II Bielsko-Biała), Daniel Wolny (Piast Strzelce Opolskie),
1 gol - Krystian Błach (Start Namysłów), Szymon Drewniak (Górnik II Zabrze), Dawid Frąckowiak (LKS Czaniec), Przemysław Gladus (Podbeskidzie II Bielsko-Biała), Piotr Glenc (Odra Wodzisław Śląski), Radosław Gruszka (Górnik II Zabrze), Marcin Grzywa (Szczakowianka Jaworzno), Dawid Hałat (LKS Czaniec), Dawid Hanzel (Odra Wodzisław Śląski), Szymon Jarosz (Podbeskidzie II Bielsko-Biała), Kamil Jaroś (LKS Czaniec), Róbert Jež (Górnik II Zabrze), Witold Kamoś (Start Namysłów), Patryk Kiczyński (Szczakowianka Jaworzno), Dawid Łoziński (Piast Strzelce Opolskie), Dawid Nagi (Podbeskidzie II Bielsko-Biała), Przemysław Niewiedział (Szczakowianka Jaworzno), Taras Nykołyszyn (LZS Piotrówka), Adrian Olszowski (Podbeskidzie II Bielsko-Biała), Ostap Pulkiw (LZS Piotrówka), Paweł Słonecki (Piast Strzelce Opolskie), Kamil Smolarczyk (Start Namysłów), Kamil Urbański (Start Namysłów), Patryk Wawrzyniak (Piast Strzelce Opolskie), Patryk Wentland (Podbeskidzie II Bielsko-Biała), Wojciech Wiśniewski (Szczakowianka Jaworzno), Dawid Wolny (Piast Strzelce Opolskie), Bartosz Zyguła (Odra Wodzisław Śląski), Łukasz Żegleń (Podbeskidzie II Bielsko-Biała), Rafał Żołnowski (Start Namysłów).

1.FC AZS AWF KATOWICE

Atomówki

AZS UŚ Katowice - Futsal Team

Forteca Świerklany

Futsal Tychy

Gwarek Ornontowice

Iskra

Krupiński

KS Płomień Połomia

Leśnik

LKS Sokół Orzech

MKS Lędziny

Nadwiślan

pionier

Piotrówka

PLKS Pszczyna

Pniówek

Podlesianka

Polonia

Pszow

Rekord

Sokół 43 Katowice

Start

TKS Tychy