GKS II Katowice - Krupiński Suszec 1:3

Mpelczar

2 liga: Energetyk ROW Rybnik - Legionovia Legionowo: 2-1 (Musiolik 13, Sobczak 44 - Janusiński 76) , Siarka Tarnobrzeg - Okocimski Brzesko: 1-0 (Kasprzyk 90+-sam) , Stal Stalowa Wola - Stal Mielec: 0-2 (Cholewiak 82, Cholewiak 90+) , Górnik Wałbrzych - Puszcza Niepołomice: 1-0 (Orłowski 18) , Rozwój Katowice - Limanovia Limanowa (NA ŻYWO: 4-1 Szkatuła 35, Wróbel 53, Szkatuła 58, Mazurek 69 - Chmiest 71), MKS Kluczbork - Zagłębie Sosnowiec (NA ŻYWO: 0-0), Wisła Puławy - Kotwica Kołobrzeg (NA ŻYWO: 1-0 Machalski 25), Znicz Pruszków - Raków Częstochowa (25.10, g.18:00), Nadwiślan Góra - Błękitni Stargard Szczeciński (26.10, g.14:00)

3 liga opolsko-śląska: Szombierki Bytom - Polonia Bytom: 0-0, Ruch II Chorzów - GKS 1962 Jastrzębie: 2-1, BKS Stal Bielsko-Biała - Odra Opole: 2-2, Pniówek Pawłowice Śląskie - Skalnik Gracze: 5-0, Polonia Łaziska Górne - Małapanew Ozimek: 1-2, Ruch Zdzieszowice - Grunwald Ruda Śląska: 6-2, Rekord Bielsko-Biała - Górnik Wesoła Mysłowice: 3-1, Skra Częstochowa - Górnik II Zabrze (NA ŻYWO: 0-0), Piast II Gliwice - Swornica Czarnowąsy (26.10, g.11:00), Podbeskidzie II Bielsko-Biała - LKS Czaniec (26.10, g.13:00)  4 liga śląska (gr. I): Gwarek Tarnowskie Góry - Unia Ząbkowice: 7-3, Fortuna Gliwice - Zieloni Żarki: 1-2, MLKS Woźniki - Górnik Piaski (Czeladź): 2-0, Sarmacja Będzin - Polonia Poraj: 1-1, Slavia Ruda Śląska - Przyszłość Ciochowice: 1-2, Raków II Częstochowa - Concordia Knurów (26.10, g.11:00), Pilica Koniecpol - Ruch Radzionków (26.10, g.14:30)  4 liga śląska (gr. II): Górnik Pszów - Unia Turza Śląska: 0-1, Podlesianka Katowice - Jedność 32 Przyszowice: 0-4, GTS Bojszowy - GKS II Katowice: 1-1, Krupiński Suszec - Czarni-Góral Żywiec: 1-1, Iskra Pszczyna - GKS Radziechowy-Wieprz (NA ŻYWO: 0-0), Gwarek Ornontowice - LKS Bełk (NA ŻYWO: 2-3), Szczakowianka Jaworzno - Unia Racibórz: 5-0, Forteca Świerklany - Drzewiarz Jasienica (26.10, g.14:30)

2013-08-18, 11:03

Hat-trick Świentego "powalił" katowiczan

W pierwszym niedzielnym meczu II grupy IV ligi GKS II Katowice podejmuje Krupiński Suszec na głównej płycie stadionu przy ul. Bukowej.

GKS II Katowice - Krupiński Suszec 1:3 (1:1) koniec mecz

1:0 - Radionow 6 minuta, 1:1 - Świenty 40 minuta-karny po faulu na Winklerze, 1:2 - Świenty 83 minuta, 1:3 - Świenty 87 minuta-karny za rękę

W 21 minucie katowczanie wykonywali rzut karny za faul Kachla na Jarnocie, ale Wilczewski obronił strzał Radionowa, a gdy sędzia nakazał powtórkę, bo uznał, że bramkarz gości za wcześnie ruszył się z linii bramkowej, to Radionow trafił w słupek.

Sędziuje Marcin Bielawski (Katowice). Widzów 100.

GKS II: Dobroliński - Sadzawicki, Konaszczuk, Gruszczyński, P. Mazurek - Kowalczyk, Widuch, Tomkowicz (54. Bętkowski), Rosiński (58. Cieszyński), Jarnot - Radionow. Trener Tomasz OWCZAREK.

KRUPIŃSKI: Wilczewski - Kachel, J. Biedrzycki, Tumula, T. Mikołajec - Habor (76. Cimała), Kuś (88. Góra), J. Biedrzycki, Malcher, Winkler (89. Neumann) - Swienty (90. Byczek). Trener Paweł SIBIK.

Żółte kartki: Kowalczyk, Mazurek - Wilczewski, K. Biedrzycki. Czerwona kartka Kowalczyk (90+2. za drugą żółtą).

- Przez pierwsze pół godziny katowiczanie mieli przewagę i powinni prowadzić 3:0 - mówi trener Krupińskiego Paweł Sibik. - My zaczęliśmy grać po niewykorzystanym przez GKS karnym, a właściwie dwóch karnych. A kiedy Winkler przeprowadził rajd i został w sytuacji sam na sam sfaulowany przez bramkarza, a Świenty trafił z karnego, to karta się odwróciła. Po przerwie byliśmy już dużo lepsi, ale Winkler, Kuś i Świenty nie wykorzystali stuprocentowych okazji więc wynik 1:1 utrzymywał się do 83 minuty. Wtedy jednak po akcji Winklera Świenty dostał piłkę 5 metrów przed bramką GKS i pokonał bramkarza drugi raz. W 88 minucie natomiast przymierzył z wolnego z 40 metrów. Choć siedzący na trybunach piłkarze pierwszej drużyny GKS zaczęli się śmiać gdy nasz snajper brał rozbieg, to gdy trafił w poprzeczkę przestali..., a spadająca piłka trafiła katowickiego zawodnika (Mazurka) w rękę i sędzia podyktował drugiego karnego dla nas. Swienty i tym razem wykorzystał jedenastkę i możemy się cieszyc z wygranej. Ale gdybyśmy przegrali z mocną drużyną GKS też nie moglibyśmy mieć do nikogo pretensji.