Media Sport

2 liga: Błękitni Stargard Szczeciński - Puszcza Niepołomice (NA ŻYWO: 1-0 Magnuski 43), Siarka Tarnobrzeg - Górnik Wałbrzych (NA ŻYWO: 0-0), Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec (30.08, g.17:00), Energetyk ROW Rybnik - Stal Stalowa Wola (30.08, g.19:00), Znicz Pruszków - Legionovia Legionowo (31.08, g.17:00), Okocimski Brzesko - Stal Mielec (31.08, g.17:00), Limanovia Limanowa - Kotwica Kołobrzeg (31.08, g.17:00), Rozwój Katowice - MKS Kluczbork (31.08, g.17:00), Nadwiślan Góra - Wisła Puławy (31.08, g.17:00)

3 liga opolsko-śląska: Skra Częstochowa - Piast II Gliwice: 4-0, Małapanew Ozimek - BKS Stal Bielsko-Biała (30.08, g.17:00), Skalnik Gracze - Grunwald Ruda Śląska (30.08, g.17:00), Polonia Bytom - GKS 1962 Jastrzębie (30.08, g.17:00), Odra Opole - Górnik Wesoła Mysłowice (30.08, g.17:00), Szombierki Bytom - Swornica Czarnowąsy (30.08, g.17:00), Polonia Łaziska Górne - Ruch II Chorzów (30.08, g.17:00), Ruch Zdzieszowice - Podbeskidzie II Bielsko-Biała (30.08, g.17:00), Górnik II Zabrze - LKS Czaniec (31.08, g.12:00), Pniówek Pawłowice Śląskie - Rekord Bielsko-Biała (31.08, g.17:00)  4 liga śląska (gr. I): Zieloni Żarki - LKS Kamienica Polska (30.08, g.17:00), Unia Ząbkowice - Przyszłość Ciochowice (30.08, g.17:00), Gwarek Tarnowskie Góry - RKS Grodziec (Będzin) (30.08, g.17:00), Fortuna Gliwice - Sarmacja Będzin (30.08, g.17:00), Raków II Częstochowa - Slavia Ruda Śląska (31.08, g.11:00), Górnik Piaski (Czeladź) - Concordia Knurów (31.08, g.17:00), Ruch Radzionków - Polonia Poraj (31.08, g.17:00), Pilica Koniecpol - MLKS Woźniki (31.08, g.17:00)  4 liga śląska (gr. II): GKS Radziechowy-Wieprz - LKS Bełk (30.08, g.17:00), Czarni-Góral Żywiec - Drzewiarz Jasienica (30.08, g.17:00), GKS II Katowice - Unia Racibórz (30.08, g.17:00), Podlesianka Katowice - Szczakowianka Jaworzno (30.08, g.17:00), GTS Bojszowy - Forteca Świerklany (30.08, g.17:00), Krupiński Suszec - Gwarek Ornontowice (30.08, g.17:00), Iskra Pszczyna - Górnik Pszów (30.08, g.17:00), Unia Turza Śląska - Jedność 32 Przyszowice (31.08, g.17:00)

2013-08-18, 11:03

GKS II Katowice - Krupiński Suszec 1:3

Hat-trick Świentego "powalił" katowiczan

W pierwszym niedzielnym meczu II grupy IV ligi GKS II Katowice podejmuje Krupiński Suszec na głównej płycie stadionu przy ul. Bukowej.

GKS II Katowice - Krupiński Suszec 1:3 (1:1) koniec mecz

1:0 - Radionow 6 minuta, 1:1 - Świenty 40 minuta-karny po faulu na Winklerze, 1:2 - Świenty 83 minuta, 1:3 - Świenty 87 minuta-karny za rękę

W 21 minucie katowczanie wykonywali rzut karny za faul Kachla na Jarnocie, ale Wilczewski obronił strzał Radionowa, a gdy sędzia nakazał powtórkę, bo uznał, że bramkarz gości za wcześnie ruszył się z linii bramkowej, to Radionow trafił w słupek.

Sędziuje Marcin Bielawski (Katowice). Widzów 100.

GKS II: Dobroliński - Sadzawicki, Konaszczuk, Gruszczyński, P. Mazurek - Kowalczyk, Widuch, Tomkowicz (54. Bętkowski), Rosiński (58. Cieszyński), Jarnot - Radionow. Trener Tomasz OWCZAREK.

KRUPIŃSKI: Wilczewski - Kachel, J. Biedrzycki, Tumula, T. Mikołajec - Habor (76. Cimała), Kuś (88. Góra), J. Biedrzycki, Malcher, Winkler (89. Neumann) - Swienty (90. Byczek). Trener Paweł SIBIK.

Żółte kartki: Kowalczyk, Mazurek - Wilczewski, K. Biedrzycki. Czerwona kartka Kowalczyk (90+2. za drugą żółtą).

- Przez pierwsze pół godziny katowiczanie mieli przewagę i powinni prowadzić 3:0 - mówi trener Krupińskiego Paweł Sibik. - My zaczęliśmy grać po niewykorzystanym przez GKS karnym, a właściwie dwóch karnych. A kiedy Winkler przeprowadził rajd i został w sytuacji sam na sam sfaulowany przez bramkarza, a Świenty trafił z karnego, to karta się odwróciła. Po przerwie byliśmy już dużo lepsi, ale Winkler, Kuś i Świenty nie wykorzystali stuprocentowych okazji więc wynik 1:1 utrzymywał się do 83 minuty. Wtedy jednak po akcji Winklera Świenty dostał piłkę 5 metrów przed bramką GKS i pokonał bramkarza drugi raz. W 88 minucie natomiast przymierzył z wolnego z 40 metrów. Choć siedzący na trybunach piłkarze pierwszej drużyny GKS zaczęli się śmiać gdy nasz snajper brał rozbieg, to gdy trafił w poprzeczkę przestali..., a spadająca piłka trafiła katowickiego zawodnika (Mazurka) w rękę i sędzia podyktował drugiego karnego dla nas. Swienty i tym razem wykorzystał jedenastkę i możemy się cieszyc z wygranej. Ale gdybyśmy przegrali z mocną drużyną GKS też nie moglibyśmy mieć do nikogo pretensji.