GKS II Katowice - Krupiński Suszec 1:3

Instalbud

2013-08-18, 11:03

Hat-trick Świentego "powalił" katowiczan

W pierwszym niedzielnym meczu II grupy IV ligi GKS II Katowice podejmuje Krupiński Suszec na głównej płycie stadionu przy ul. Bukowej.

GKS II Katowice - Krupiński Suszec 1:3 (1:1) koniec mecz

1:0 - Radionow 6 minuta, 1:1 - Świenty 40 minuta-karny po faulu na Winklerze, 1:2 - Świenty 83 minuta, 1:3 - Świenty 87 minuta-karny za rękę

W 21 minucie katowczanie wykonywali rzut karny za faul Kachla na Jarnocie, ale Wilczewski obronił strzał Radionowa, a gdy sędzia nakazał powtórkę, bo uznał, że bramkarz gości za wcześnie ruszył się z linii bramkowej, to Radionow trafił w słupek.

Sędziuje Marcin Bielawski (Katowice). Widzów 100.

GKS II: Dobroliński - Sadzawicki, Konaszczuk, Gruszczyński, P. Mazurek - Kowalczyk, Widuch, Tomkowicz (54. Bętkowski), Rosiński (58. Cieszyński), Jarnot - Radionow. Trener Tomasz OWCZAREK.

KRUPIŃSKI: Wilczewski - Kachel, J. Biedrzycki, Tumula, T. Mikołajec - Habor (76. Cimała), Kuś (88. Góra), J. Biedrzycki, Malcher, Winkler (89. Neumann) - Swienty (90. Byczek). Trener Paweł SIBIK.

Żółte kartki: Kowalczyk, Mazurek - Wilczewski, K. Biedrzycki. Czerwona kartka Kowalczyk (90+2. za drugą żółtą).

- Przez pierwsze pół godziny katowiczanie mieli przewagę i powinni prowadzić 3:0 - mówi trener Krupińskiego Paweł Sibik. - My zaczęliśmy grać po niewykorzystanym przez GKS karnym, a właściwie dwóch karnych. A kiedy Winkler przeprowadził rajd i został w sytuacji sam na sam sfaulowany przez bramkarza, a Świenty trafił z karnego, to karta się odwróciła. Po przerwie byliśmy już dużo lepsi, ale Winkler, Kuś i Świenty nie wykorzystali stuprocentowych okazji więc wynik 1:1 utrzymywał się do 83 minuty. Wtedy jednak po akcji Winklera Świenty dostał piłkę 5 metrów przed bramką GKS i pokonał bramkarza drugi raz. W 88 minucie natomiast przymierzył z wolnego z 40 metrów. Choć siedzący na trybunach piłkarze pierwszej drużyny GKS zaczęli się śmiać gdy nasz snajper brał rozbieg, to gdy trafił w poprzeczkę przestali..., a spadająca piłka trafiła katowickiego zawodnika (Mazurka) w rękę i sędzia podyktował drugiego karnego dla nas. Swienty i tym razem wykorzystał jedenastkę i możemy się cieszyc z wygranej. Ale gdybyśmy przegrali z mocną drużyną GKS też nie moglibyśmy mieć do nikogo pretensji.